FMX Gladiator Games 2011

13. prosince 2011 v 21:11 | Schmetti |  Schmetti´s themes
Freestyle motocross, sport, který vlévá adrenalin do žil. Jezdci létají na motorkách ve vzduchu. Hrají si s nebezpečím. Strach je jejich přítel.

Jak řekl Dany Torres (letos se Gladiátor games nezúčastnil), který vyhrál celý závod Red Bull X-fighters 2011.

"Kde ostatní vidí strach, já nacházím zábavu."


(Dany Torres)
Tento sport v ČR není až tak populární, na sportovních televizních kanálech můžete Freestyle vidět zřídka kdy. Neustále fotbal, hokej, tenis atd. No, ale občas se stane výjimka a příznivci Freestylu si přijdou na své.


3.12. se v Praze konal závod FMX Gladiator Games, upřímně, O2 arénu takhle nadupaně nezaplnila ani Lady Gaga. Na této akci nebylo snad jediné místo prázdné. Plnou arénu jsem viděla pouze na koncertě Coldplay.


Celá show byla prosycena ohňostroji, plameny šlehaly do vzduchu. Nechyběla projekce a živá kapela, jenž dodávala všem jezdcům správnou dávku benzínu do krve. Jako moderátor nás provázel Leoš Mareš a jeho trapně vtipné komentáře. Dodal všemu šťávu.


Tandem backflip na sněžném skútru bratří Mooreových, double backflip, skok Fiatem Punto... aréna stála na nohách, ohlušující křik, potlesk.


Mohli jsme vidět dvanáctiletého jezdce Matěje Česáka, který, na rozdíl od minulých ročníků, byl i účastníkem turnaje, nebo čtrnáctiletou dívku, Kristýnu Vítkovou. Nechyběl samozřejmě ani otec českého Freestylu Petr Kuchař, ale celou soutěž vyhrál taktéž domácí, skvělý Petr Pilát (alias Pilník).


(Petr Pilát)


Ovšem, zaujal nás Španěl Edgar Torronteras, zvaný E.T. Jeho jízda byla, podle našeho mínění, od ostatních závodníků z cizích zemí (Francouzů, Američanů nebo Australanů) plná energie, švihu a vášně. Společně se Schildie jsme si utvořily osobní názor, a to takový, že považujeme Španěly ve Freestylu za jedničky.


(Edgar Torronteras)

Freestyle motocoss je hlavní součást povídky Freestyle Leben.


Schmetti
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt