Freestyle Leben 16.

28. června 2012 v 18:32 | Schmetti |  Freestyle Leben
autor: Schmetti & Schildie

"Ricky, nech mě, k sakru!" Valerie se snažila vysvobodit ze spárů svého spolutanečníka, který ji při pauze přepadl ze zadu a snažil se ochutnat její upocenou kůži.
"Seš nějaká divná, ne? Cos přijela z Česka, tak mě sereš..." ani šukat nechceš, dodal si sám pro sebe. Raději ji pustil, hrozilo by, že by mu Vali nakopala jeho nejcitlivější, tolik opatrované místo.
"Chci jen v klidu trénovat na Brunšvik a večer jedeme do Drážďan, jestli o tom nevíš..." otřela si froté utěrkou krk a paže. Paso Doble ji nějak nesedlo.
"Se nepoto... Sama ses posledně vykašlala na soutěž a určitě si někde vyjebávala s nějakým blbečkem, který mi nesahá ani po kotníky. Mohli jsme vyhrát dost tučný prachy na nový ošacení! Nemáme ani vindru, holčičko!"
"Daniela nám něco sešije zadara," zahučela otráveně a posadila se na lavici.
"Mhm, jasný, stihne to všechno, než pojedeme," pravil ironicky a shodil ze sebe triko. Tělocvična připomínala výheň. "Se za ní stavím, je doma, ne?"
"No tak si vyděláme dneska v tom kubánským baru, sice jen blbých sto euro, ale všecko se hodí... Nevím, asi je s Robertem někde. Volala jsem ji, jestli se na nás přijde podívat. Říkala, že ne, má rande..." mrzelo ji to. Dany chodila na každé Valino vystoupení, jenže teď je holt přednější Robert."Mhm, na toho si posvítím, ještě jsem neměl to štěstí se s ním setkat," Ricky se posadil vedle Val a napil se. Pak si krknul. "Bych bral nějakou dovolenou, jsem už hotovej z práce."
"Mhm, tak třeba pojedeme někam v červnu, to už nebudu chodit do školy. I když vlastně ne... To jedu na dovolenou s Danielou, teda pokud se na mě nevykašle kvůli tomu pošukovi."
"To musí být asi mašťák, když už na něj nadáváš i ty," zrudnul, ani ho nezná a už by mu dal pěstí.
"Tak se nevztekej, je to jeho holka, ne tvoje."
"No a co, moje to je krev, vyrůstal jsem s ní, spali jsme celá léta vedle sebe, vždycky jsme k sobě jezdili na víkend, prázdniny, já jsem ji módil do letního kina, já jí vařil večeře a snídaně, žádný zmrdeček ji nebude motat hlavu schválně, no... když tak ho přizabiju," našpulil rty na Vali.
"Nechci se o tom bavit. Ať si dělá, co uzná za vhodné," zklamaná tanečnice sklopila hlavu, se smutným výrazem si prohlížela svůj puchýřek na palci. Neustále se jí přehrávala scéna u Dany v koupelně. Až do smrti si bude vyčítat, že ji připravila o to nejcennější, o panenství.

"A ty?" rozpustil Valerii culík a chytil za bradu.
"Co já?"
"Ty bys nechtěla být moje holka?"
Snažil se vyčíst něco z jejích očí. Tápal.
"Zamiloval jsem si tě, Valinko..." zašeptal.
"Jak zamiloval?" vyděsila se, měla otevřenou pusu a vypadala jako hloupoučké dítě u tabule při zkoušení.
"Jak asi..." pokrčil rameny. "Myslíš, že bych jinak snášel tvoje nálady? Že bych s tebou spal? Já vím, že mě máš za někoho, komu jsou takové věci šuma fuk, ale nemá cenu ti lhát, zapírat."
"Já... já nevím, co ti mám odpovědět, Ricky," pípla, třásla se, byla v rozpacích. Tak dlouho, léta letoucí čekala, až tohle Ricky řekne, a teď? Teď necítila vůbec nic, nestála o to.
Ricky se jen ušklíbl a pustil ji. Sklopil oči a zavrtěl hlavou.
"Nic radši neříkej," postavil se. Kdyby jeho city opětovala, tuto větu od ní neuslyší. "Jedeme dál," rozhodl a pustil hudbu. Plakat nebude. Nebyl zvyklý projevovat emoce. Nevyplácelo se mu to. Teď si to znova potvrdil. Udělal před sebou idiota, sliboval si, že už se nikdy nebude ponižovat před dívkou a vyznávat jí lásku. Pokaždé slyšel to samé.

Stál k Valerii zády a protíral si dlaněmi obličej. Vybavila se mu scéna z puberty, kdy ho Daniela utěšovala po tom, co dostal košem od jeho spolužačky. Byl na tom s Dany stejně, oba nebyli škaredí, byli přátelští, přesto je nikdo nechtěl.
"Musíme cvičit, abychom vyhráli," usmála se Valerie, avšak srdce jí krvácelo. Proč je k ostatním tak krutá a chladná? Ublížila dalšímu člověku, na kterém jí tolik záleží a na němž je nesmírně závislá.
Jistě... víc se nevyjadřovala. Nestál ani za hloupou větu.
"Jdu domů, vzpomněl jsem si, že musím s tátou do dílny," vymyslel si první věc, co jej napadla.
"Počkej, kam jdeš! Za půl hodiny razíme do Drážďan na vystoupení!" vyhrkla, silně mu stiskla zápěstí, nesměl odejít!
"Co?" byl zmatený. Dezorientovaný. "Ježiš, Valino, neumíš pochopit, že jsem unavený z věčných kopanců od všech ženských?! Umíš to chápat?!" rozkřikl se. "Potřebuju trochu času pro sebe, zabít to v sobě a srovnat se! Nemůžu tě teď držet a cítit tě na sobě, sakra!! Jestli mě chceš trápit, tak jo, budu tady a klidně s tebou proženu parket, na mně nezáleží!"
"Ale já tě taky miluju!" křičela tak hlasitě, byla schopná to říct jen tak, překonat se, zbořit tu kamennou zeď, jít přes mrtvoly. Jen ať tu proboha zůstane, nemůže odejít před důležitým vystoupením!
"Jasný, to ti tak vařím," znal ji dobře. Její slova nebyla upřímná. "Kdybys mi aspoň řekla, jdi do píči, ale asi se mi tímhle chceš zhnusit, dobře děláš."
"A můžeš pochopit ty mě?! Celých pět let si mi nevěnoval ani špetku citu, každý den ses mi před očima objevoval s jinou kurvou za zadkem a jediný, cos mi byl schopný vždycky říct, bylo, že jsem jen tvoje řadová milenka! A teď... Teď konečně když jsem se vyhrabala z toho posranýho doufání, snění a je mi to úplně jedno, tak mi povíš do očí, že ses do mě zamiloval?!" zase se dostala až na vrchol zoufalství, bezmoci. Přála si, aby žádná láska na světě neexistovala.
"Jo, byl jsem idiot, protože jsem se ti bál říct celá léta, že tě miluju, s tím nic neudělám!!"
"Bál? Výborný, jsem megera, který každý chlap bojí! Jenže..." chtěla Rickymu vyklopit pravdu o ní a Daniele, protože právě Daniela ji vytáhla ze všech sraček a díky ní přestala řešit všechny muže, až se nakonec do své dredaté přítelkyně zamilovala jakousi zvláštní nepochopitelnou láskou. Nakonec však přišla i oni, a teď? Ještě k tomu přijde o Rickyho a bude totálně na dně.

"Víš co? Zapomeň na to," měl toho dost. "Dáme si chvilku zkoušku, náš vztah necháme tak, jak byl, nebudeme o tom mluvit," položil si ruku do boku. Druhou se chytil za krkem a stál naproti ní, než se k ní přiblížil a objal ji.
"Ale mně... by to nevadilo být s tebou," kuňkla vyčerpaná a zdrcená Valerie. Připadala si, jako kdyby hrála v nějaké trapné brazilské telenovele, nesnášela tyhle seriály. Možná proto, že její život se jim dost podobal. Jak ubohé! "Později se to může proměnit v lásku, hm?"
Ricky měl stejné pocity, jako ona.
"Nemůžu být bez tebe... Jsem na tebe zvyklý... Můžeme... to zkusit, nechat tomu volný průběh, být spolu..."
"Já teď potřebuju oporu, víš.. Mám problémy doma, ve škole, s Dany. Jen tancování mi dělá radost a ty," Vali si utřela uslzený koutek, byla měkká, vždycky se rozbrečela při hádkách. "Pojď, půjdeme se osprchovat, převlíknout a razíme na vystoupení, zlato!" rozhodla se, že vyjde Rickymu vstříc, aspoň on jí dá lásku, políbila ho...

***


Byli na cestě, téměř všichni brblali, hlavně Peppe, který musel snášet vedle sebe slizkého bratra Valerie. Byl mu odporný, štítil se ho.

"Tak Peppe, trochu na to šlápni, nebo to nestihneme!" lamentovala Dany otráveně, když se mačkala vzadu v Tráboši s Robertem, který si snad dával svoje žirafí nohy na hlavu.
"Jo, kurva, v takovým křápu nemůže jezdit někdo s výškou jako já!"
"Drž hubu, vole!!" zaprskal řidič, zatímco chlapec vedle něj mlčel jako myš. "Sis měl jet na motorce, když máš kecy!"
"Valerie vyprávěla, že jste se sem vešli spolu úplně v pohodě, chi," prohodil poďobaný Valin bráška Phillip, aniž by si uvědomoval, co říká, nebo to, že mu Valerie absolutně zakázala se o něčem zmiňovat. Svěřovala se bratrovi se vším, i s nemravnými věcmi, i když jí poslouchal jen napůl a věnoval se u toho teorii velkého třesku. Na příběh Peppeho a Vali v Trabantu si však vzpomněl.


Peppe neměl absolutní chuť se zapojovat do řeči, s tím blbečkem vážně ne!

"No, Fiky, ale chudák Robert se tady tlačí," pověděla Dany.
"Jo, vole, tlačím se tu jako sardinka," štěkal Rob a neohrabaně zadkem přimáčknul Dany k okýnku. "Sorry, lásko!"
"Seš citlivka či co? Příště s váma nikam nejedu a ani vás nevezu. Na nějakou Rumbu a Sambu nejsem zvědavej. Nehraju v žádným Hříšným tanci, vole! Tvoje hejkání mě už taky unavuje!" Peppe šlápnul na plyn, chtěl tam být co nejdřív a pak vypadnout někam ven.

"Chi," zahyhňal se znovu Phillip. Ani s jedním z nich si neměl co říct.

Dany protočila oči a zavřela raději oči, načež si do uší strčila sluchátka se svou oblíbenou hudbou, což byla všeho chuť. Momentálně měla naladěného svého miláčka Bushida s Karlem Gottem, ale vzhledem k tomu, jak nepříjemná tu panovala atmosféra, tak si pustila Tocas Miracles od Fragmy a odmítala je všechny, včetně Roberta, poslouchat.

"Hele, já nevím, čí to byl nápad. Můj rozhodně ne! Chtěl jsem zůstat s Dany na ubytovně. To tys chtěl jet, že dlužíš Valině nějaký prachy, tak nevím, k čemu potřebuješ nás!" Robert si neráčil všimnout Daniny rezignace nad situací, štvali ho všichni, měl prostě rád své pohodlí.
"Jaký prachy? Co kecáš? Se sereš do věcí, kterým nerozumíš!" Peppe měl nějaké tajnosti kolem Prahy, ale nikdo to vědět nemusel. Hlavně, že Valiným prarodičům tři dny gruntoval byt. Ani Valerie netušila, že se Peppe k její babičce a dědovi ještě párkrát vrátil.

Cesta netrvala už tak dlouho. Daniela raději usnula, nikdy nedokázala usnout při hudbě, ale teď... bylo to lepší než se dívat na své spolucestující.
"Jsme tady!" Peppe zaparkoval před kubánským barem Guantanamo, vzpomněl si na americkou vojenskou základnu poblíž Kuby, přišlo mu to legrační. Nevšimnul si však, že parkuje na místě pro invalidy.

***


"Myslíš, že přijedou? Se mi neozvala Dany..." mračil se Ricky, když se oblékal do společenských šatů, které používá na své tance. Byly lehce lesklé, a jak by řekl, buzerantské. Za to by ovšem dostal od své sestřenky pohlavek, okamžitě by to vztahovala na svého nejlepšího přítele Kikina.
"Měli by přijít všichni, Fífa, Rob i Peppe," Valerie zkontrolovala hodiny na zdi, kolik času ještě zbývá do vystoupení. Měli předvést dva tance kubánského původu, Ča-ču a Salsu, rozjařené rytmy, které oba tak milovali. Stejně vesele vypadaly i Valiny svítivé zelené šaty, ověšené třásněmi, jak na sukni, tak i na rukávech. "A usmívej se! Když budeš čučet jako bubák, nikoho to nebude bavit!"
"No jo... a vůbec, kdo je zas Peppe?" Ricky znaveně bručel a podezřívavě sjel Valerii pohledem."
"Ale nikdo.. A pojď, uvaděčka už mluví!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt