Freestyle Leben 17.

4. října 2012 v 20:33 | Schmetti |  Freestyle Leben
autor: Schmetti & Schildie

Šlo o život. Oheň plál. Zábrany padaly. Vášeň byla cítit ze všech stran. To všechno zářilo z Valerie a Rickyho, když tančili Paso Doble, temperamentní tanec znázorňující býčí zápasy. Richard byl toreador a Val divoké zvíře, které měl zkrotit.

Divákům se z té výhně tajil dech a všichni chtěli vidět víc a víc. Místo dvou tanců jich předvedli pět.

"Sakra, jak dlouho ještě budou tancovat?" prohodil Peppe, upíjející u baru své oblíbené Cuba-Libre.

Umění ho nikdy moc nebralo, musel však uznat, že Valina válí dobře. Ricky mu přišel jako trapák, slizoun, šampónek.
"Nevím, ale vím, že si přidali dva tance navíc a nikdo to nevěděl," pravila Dany s nohou přes nohu. "Sis nevšiml, že tam domlouvali něco v zákulisí?"
"No, já si myslím, že chtějí vytřískat co nejvíc peněz," konstatoval Robert sedící vedle Daniely a držel svou sklenku bílého vína.
"Neviděli jste včera Riskuj? Odpovídal jsem na soutěžní otázku, za jak dlouho oběhne Mars kolem slunce," nesměle pípnul Phillip. Za prvé ho nikdo nevnímal, za druhé se to vůbec netýkalo okolního dění a za třetí Riskuj už v televizi dávno neběží, nýbrž se opakují díly z devadesátých let, takže dopis se správnou odpovědí posílal úplně zbytečně. "Jestli vyhraju, vezmu ségru do Řecka, miluje to tam."

"Sorry, jdu na hajzl, " Peppe musel odejít. Pohled na Vali ho deptal.
Sakra, proč s ní vlastně spal? A proč je vůbec tady? Nechápal se. Taková kráva. ..
"Hele, Fiky, nechci ti nic říkat, ale tenhle pořad už dávno nedávají, je to opakování, takže jsi to dělal na hovno," ujasnila Daniela situaci a pohlédla na svůj drink.


"Jak to? Sestra říkala, ať tam napíšu, když to vím, " koukal dost vyjeveně. Valerie mu odsouhlasila každou kravinu, protože stejně nechápala, o čem její drahý bratříček mluví.
"Protože je blbá a neví, na jaký blbosti koukáš," grr, bylo tak nepříjemné mu říkat tyhle věci. Bylo jí ho líto.
"To je fuk, můžu se přihlásit do Chcete být milionářem, tam jsou těžší otázky a vyhraju víc peněz," Fiky miloval vědomostní soutěže.
"Hele, kámo, " vložil se do hovoru Rob. "Nenaštvi se, ale tuhle soutěž už taky jen opakují. Jestli chceš vyhrát mega balík, přihlas se do nějaký reality show, ty jsou dnes moderní. Třeba Hotel Paradise, soutěž akorát pro tebe, " což myslel opravdu ironicky. Kdo by Fikyho vzal s tím jeho beďatým ksichtem…
Daniela málem vyprskla smíchy, ale na Roba se zamračila a pod stolem mu stiskla koleno.
Phillip se znovu ponořil do svých úvah o vzniku Sluneční soustavy, Robovu poznámku nepochopil, takže na ni nereagoval.

V sálu se rozezněl ohlušující aplaus, pískot a slova chvály. Val a Ricky byli na vrcholu blaha, klaněli se a nejraději by přidali další tanec. Co však bylo pro Val nejdůležitější, hlavně to, jak se její vystoupení líbilo jejím přátelům, především Daniele a bratrovi. Z dáli však viděla, že její přítelkyně dává přednost Robertovi a Valin úspěch nevnímá. Kde jsou ty časy, kdy Daniele pohled na černovlasou dračici bral dech? Mrzelo jí to. A Fiky? Ten se vždycky tvářil chladně.
Mezitím se Peppe vrátil z toalety a posadil se zpátky na své místo.
"Tak už konečně skončili?"
"Jo... ale mám pocit, že by Valina chtěla pokračovat a můj milovaný bratránek je z ní tak hotový, že by tančil dál jen kvůli tomu, aby na ni mohl sahat," ušklíbla se.
"Nechápu ho, jako sorry, ale zase taková krasavice to fakt není," zavrčel Pepan.
"Vážně? Odpoledne jsi mi říkal, že se ti docela líbí, " Rob si rýpnul, Peppe se mu totiž svěřil o tom, co se stalo v Praze.
"Drž hubu, nerozumíš tomu a vymýšlíš si sračky, vole. "
"Aby ses nepokakal, bratře!"
"Ty mě nese. .. Nebudu sprostý, " už ho všichni štvali, plácnul zadkem na barovou židli vedle Fikyho a trucoval.
"Tak co, jak se Vám líbilo naše představení!" Valerie přiletěla jako tornádo a všechny své přátelé olíbala na čelo, včetně Peppeho. "Ani nevíte, jak jsem šťastná!"
"Nelíbilo," zabrblal Peppe a kopnul do sebe zbytek drinku. "Seš tlustá."
"Hele, víš co? Ukaž mi sám, jak se to správně tancuje," Valerie se nenechala zahanbit, chtěla mu to dát sežrat. "O umění víš kulový a ani nechápu, proč tu jsi, idiote! "
"Nepotřebuju posraný umění ani tance, nepotřebuju se nakrucovat na parketu. Prostě nemám rád tenhle styl zábavy a jsem tu kvůli bráchovi, abych si ho užil, než odjede!" asi jí rozbije skleničku o hlavu.
"Hele, mladej, neotvírej si hubu na Val, jasný?!" vyjel výhružně Ricky. Už nastavoval pěst, nejradši by mu rozmlátil lebku za jeho kecy.
"Chceš mi dát přes držku, vole? Bys měl ubalit pořádnou facku ty jí za to, jak se nakrucuje před chlapama!"
"Můžete být v klidu prosím, nerad bych byl svědkem nějakého incidentu," ozval se Phillip
Daniela měla chuť se zvednout a vypadnout.

"Tvůj bratříček je úplný idiot, jako ty! Jen tvoje babička s dědou jsou v pohodě!" Peppe se postavil na nohy. "Jdu pryč."
Chtěl vypadnout a napálit to Trabošem někam do stromu, ale vzpomněl si, že Valerii ještě něco dluží.
"A tady si sežer dva tisíce! Tvoje babička mi je dala za mytí oken, na který ses ty vysrala. Nechci, aby mi tvoje rodina dávala peníze. Na to jsem moc slušnej člověk, než abych si bral prachy od starejch lidí. Nazdar! " hodil peníze k Valeriiným tanečním střevícům a utekl.***

Blížilo se k půlnoci. Latinsko-americké disco jelo v plném proudu. Hosté trsali a popíjeli drinky.

Zatímco se Valerie zašila s Dany do šatny, její spolutanečník Ricky si přisednul na bar k Robertovi a Phillipovi. Musel si dát sklenku Whiskey na jejich úspěch, tlouklo mu srdce a vznášel se v oblacích. Zapomněl, že došlo k nějakému konfliktu, žil pouze svým nadšením a vrtěl se do rytmu na barové židli.

"Kamarádi," začal se svěřovat chlapcům. "Víte, já ji miluju, miluju Valerii. Krásnější holka a lepší tanečnice není. Jsem tak šťastný, že se mnou začala chodit, " a kopnul do sebe panáka.

Phillip neustále uvažoval nad tím, zda Riskuj opravdu už nedávají nebo si z něj lidi utahují.

Robert byl znechucen, měl chuť Rickymu nabonzovat, jaká je ta jeho Valinka štětka, když se potají scházela s Peppem v Práglu. Koukal nervně na hodinky, čekal, až se Dany vykecá s Valinou v zákulisí. Nejhorší jsou dvě užvaněný slepice, pomyslel si.
"Tak to se pořádně opij, kamaráde!" Robert mu objednal další sklenku, aby nemusel poslouchat žvásty. Bratr mu zdrhl a Robert se příšerně nudil!
"To se opiju!" zasmál se Ricky. "Hele, my se vlastně skoro neznáme!" zářil jako měsíček na hnoji.
"My se vůbec neznáme," opravil jej Rob a ohlédl se za sebe, zda se Daniela nevrací.
"Ne, já to myslel tak, že Daniela mi o Tobě vyprávěla. To víš, je moje sestřenka, tak mi říká úplně všechno. Nebo vlastně ne, jsem vůl, kecám. Vyprávěla mi o tobě Valerka, páč od tý doby, co s tebou Dany chodí, jsem ji neviděl. Sralo mě to, ale Val říkala, že jsi skvělej a s Danielkou ti to klape. Jsem rád," šoupnul do sebe další a říhnul si.

"Hmmm," Roba ani nenapadlo mu podat ruku.

S takovým trapákem mohla chodit opravdu jen Valerie.

"Hele Ricky, nevyprávěla ti ségra, jak se mnou koukala na Riskuj? " Phillip se probudil z myšlenkového komatu.

"Jdu za těma babama do šatny. To musejí žvanit milion hodin? " otrávený motorkář odmítal dál poslouchat tyhle dva mašťáky. "Ricky, kde je šatna? "

"Tady tudy , tudy tam," ukázal.

Robert pozvedl obočí. Překvapeně.
"Ty znáš Slunce seno? A česky?!" Daniela nebyla Češka!!
"Si piš, pičo!" Ricky se zachechtal, šklebil se. "To chce chlast, kundy a chlebíčky!"

"Seš nechutnej! " tvrdej motorkář měl úroveň, nehodlal ztrácet čas s vulgárním prasákem, prostě zdrhnul.

Utekl do zákulisí, aby zachránil svou lásku ze spárů miliondutohlavé Valerie. Ocitl se v temném zákoutí a přes závěs slyšel ženské hlasy.
"Ne, Val, promiň, ale já s tím absolutně nesouhlasím. Ten kluk si to nezaslouží, nemůžeš mu ublížit! Radši ho kopni do zadku, než aby žil v automatické lásce."
"Když já jsem Rickymu slíbila, že to s ním zkusím. Říkal, že mě miluje už léta. Mi teda poraď, co mám udělat??? Před třema hodinama jsem mu řekla, že jo, a teď mu mám říct, že ne? Přece ho nekopnu do prdele kvůli Peppemu, ne, ne, ne. Nejsem do Pepana zamilovaná, ať si myslíš, co chceš! Prostě budu s Rickym a hotovo, on mě miluje. Peppe mě jen ošukal! " Valerie byla zoufalá, nevyznala se ve svých citech.
"Chováš se jak malá holka. To tvoje ne, ne, ne, ne, ne... Připomínáš mi někoho. Hele, já to myslím dobře. Šťastná nebudeš ty, ani on. Kdybys viděla Pepana, jak byl na nervy... Možná to je nadržený mladý muž, ale je hodný. Dej Rickymu šanci najít si někoho, kdo ho bude milovat opravdu..."
"A jak jako na nervy? Peppe mě přece nesnáší! A ještě před pár týdny chtěl tebe! "
"Před pár týdny jsi i ty chtěla mě... A teď hoříš city k němu. Val, přiznej si to a bude ti líp."
"No jasně, co pak můžu milovat někoho, kdo mě neustále uráží? A pořádně ho ani neznám! Myslíš, že uklízeč uživí moje dítě? " konečně z ní vylezla pravda, byla těhotná.
V tom se Robert neudržel a odtáhl závěsy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt