Freestyle Leben 19.

10. dubna 2013 v 16:11 | Schmetti |  Freestyle Leben
autor: Schmetti & Schildie

Valerie seděla v čekárně jako hromádka neštěstí, nedokázala ani brečet a jen tupě zírala na nemocniční uklízečku, jak mopem vytírá zelenou podlahu. Vzduch byl nasáklý Savem a desinfekcí a jí se zvedal žaludek. Ani nevěděla, jestli jí je blbě víc z toho smradu nebo z toho, že podstoupí miniinterrupci. Nikomu se nesvěřila, co hodlá učinit, nikomu! Chtěla to mít za sebou a dál žít!
Ano, zraňovalo ji, že zabije své dítě. Dělat to přeci nemusí a možná by ho i chtěla… Ale stál by při ní někdo? Třeba Ricky? O jeho lásce pochybovala, znala ho a věděla, že by vycouval… a navíc, přece mu nebude lhát, že dítě je jeho. A Peppe? To je cizí člověk! Sotva stojí o to mít potomka s cizí holkou, ke které nic necítí a kterou jen ojel v autě.
"Pojďte dále, slečno," vyšla z ordinace sestra.
Valerie vzala svoji černou kabelku a mobil a chystala se vejít.
Jenže v poslední chvíli se v ní probudilo něco, co jí nedovolovalo spáchat takový čin. Něco, jako když se na semaforu rozsvítí červená…
"Tak co stojíte, slečno Müllerová. Paní doktorka Vás očekává," pousmála se sestřička. Měla soucit s dívkami v nouzi.
"Pro-promiňte!" Valerii stékaly slzy.
Nemohla to udělat, prostě nemohla… a UTEKLA!


***
Peppe stál venku na podivném parkovišti opodál od bytovek a umýval svou lásku Trabanta. Jezdit do myčky s ním odmítal. Blbé kartáče by jen zničily nádherně zastaralý lesk. Ne ne, Pepa na své auto nedal dopustit. Zrovna oplachoval přední sklo, když za sebou uslyšel své jméno.
"Robe? Co tu děláš? Myslel jsem, že trénuješ na Ameriku."
"Já trénuju, ale stíhám víc věcí najednou. To ty jen celý dny uklízíš, cákáš s hadrem nebo chrápeš," Robert utrousil škodolibě.
Vrátil se ze starého opuštěného vojenského letiště, kde si na motorce cvičil rozjíždění. Spíš ani tak netrénoval, jen drandil kolem dokola a přemýšlel o životě.
"Blbe!" Peppe na bratra cánkul smradlavým utěrákem.
"Klídek, brácho jo? Nechci tě rušit z tvého mazlení se s tim křápem, ale potřebuju se tě na něco zeptat."
"Jo a na co?" Pepan namočil hadr a ždímal.
"Na tvoji kamarádku Valerii!"
Peppe zvedl obočí a vůbec nechápal, o co bratrovi jde. "A co s ní má být? Je to kráva..." zabrmlal.
"Kráva? Ale žes ji přeříznul v autě, ti asi nevadilo, že?" Rob špulil pusu. Nedokázal odhadnout, jestli brácha fakt nic neví nebo dělá blbýho. "Měl by ses jí ozvat, a to co nejdřív!"
"A proč jako?!" vyjel na bratra. "Má přece toho... jak se jmenuje. Ten přičmoudlej bratranec od Dany. Nemám s ní nic společného. Nezájem."
"Tím bych si nebyl tak jistý, že s ní nemáš nic společného."
"Hele, co ti jako je? O co ti jde?"
"Jde mi o to, že jsi nezodpovědný idiot. Ubližuješ holce, která tě možná miluje, tak se jí ozvi a vyříkejte si to mezi sebou, aby se netrápila," Rob si připadal trapně, že řeší blbost svýho bratra, ale nemohl dál mlčet.
"Jak mě miluje? Kurva, Roberte, čeho sis šlehnul?! Jsem jí úplně jedno!!!" Pepan se naštval, hodil hadrem na kapotu a sedl si na ni. Co na tom, že je mokrá.
"Hlavně se nerozčiluj! Myslím, že to nejhorší zjištění tě ještě čeká. Domluvil jsem Vám schůzku dnes večer v osm v Drážďanech u KFCéčka. Potřebuje ti říct něco důležitýho, takže tam buď přesně," řekl Robert nekompromisně. Na bratrovi mu záleží, má ho rád a chce se plést do jeho věcí.
"Jsi vážně kretén," Peppe neměl náladu, vylil vodu do trávníku vedle parkoviště, kýbl hodil do auta, nasedl a odjel.
Robert jeho výlevy nebral vážně, věděl, jaký je a chápal jeho reakce. Jen se jej dotkla poznámka o tmavém bratranci jeho přítelkyně. Robert byl snědý také.

***
Daniela se učila na maturitu, byla Robertem donucena. Jeho dominantní chování v ní vyvolávalo chuť na sex a zároveň více lásky. Byl dokonalý ve všem. Ležela na břiše na gauči v obýváku, když zazvonil zvonek a nedobrovolně musela vstát. Doplahočila se ke dveřím a otevřela.
"Čau Dany," Peppe do ní jemně vrazil. "Můžeš mi vysvětlit, co se tu na mě hraje s Valinou a Robem?!"
"Cože?!" Daniela byla naprosto zmatená.
"No co to má jako znamenat, že mi domlouvá schůzky s Valerií!"
"Jaký co? Já o ničem nevím! Učím se tu na maturitu, takže padej, nemám na tvoje hysterie náladu. Buď mě budeš zkoušet, nebo se chovat normálně."
"Nevím, nikoho zkoušet nebudu. Jsem tupej, k sakru! Jsem tupej ze všeho! Z toho, že se poznal vás dvě! A hlavně jí! Od tý doby, co jsem s ní byl v Praze, jde všechno z kopce!" prohrábnul si svoji mastnou hřívu.
"Co? V jaký Praze? Nechceš čaj na nervy?" vrtěla hlavou.
"Ona je tak protivná," přecházel sem a tam. "Jak s ní můžeš kamarádit?"
"Známe se dlouho... někdy se nebavíme třeba půl roku, no dobře, bavíme, ale ne tolik," postavila na čaj a šla k němu, objala jej, protože viděla, že je psychicky v řiti.
Odvrátil se, věděl, že smrdí potem a saponátem na mytí aut. A taky nechtěl, aby bylo zblízka vidět, jak je ošklivý a poďobaný uhrama.
"Vžďyť se mi líbíš ty, ale já se rozčiluju a myslím na ni, protože mě rozčiluje. Proč nepřemýšlím víc nad tebou? Neměl bych nervy."
Dany se zasmála a upravila mu vlasy za ucho. "Nevím. Prostě tě to k ní táhne. A... přestaň uhýbat očima, vždyť nejsi ošklivý, jen by sis měl umýt hlavu, pojď, než se čaj vylouhuje, budeš krásnější," a zatáhla jej do koupelny k umyvadlu.
"No to určitě. Ještě mě Valina uvidí s čistou hlavou, zamiluje se do mě a už se jí nezbavím, co?" zasmál se a protočil oči. Nic jiného mu však nezbylo.
"Jsi pako, Pepi," strčila mu hlavu pod proud vody a použila na něj všechny super přípravky, které měla v zásobě. "Budeš voňavý a sexy. Musíš o sebe dbát."
"Jo, jako brácha, co?" zašklebil se, voda mu tekla do pusy a chutnala po šamponu. "Proto jsi mě nechtěla, jsem hnusný."
"Buď ticho radši, nejsi ošklivý, bože. A mám tě ráda. No Robert je takový... Robertový. Sice nemá drahé oblečení, ale je sexy ve všem. Hlavně nahý."
"No jo, dokonalý ve všem, co? " ucedil trpce.
Voda ho ale zchladila a veškerý stres z něj odpadnul. Bylo to tak příjemné!
"A vysvětlíš mi, co po mě chce?"
"Já nevím, Pepi," pokrčila rameny. "Včera tu nebyl, měl dlouho práci a pak šel zařizovat něco kvůli L.A..." pokrčila rameny, podívala se na sebe do zrcadla nad umyvadlem a myla Peppeho vlasy. "Říkal, že dnes přijde po tréninku."
Byla sobota.
"Mě nezajímá bratr! Ona co chce? Valerie?" Peppe za ní nepůjde, dokud se předem nedozví, o co kráčí.
"Určitě se ti svěřuje nebo ne?"
"Tak... někdy ne hned, ale... jo, vím, o co jde, ale to ti vážně říct nemůžu," vzala kelímek a polévala Peppeho hlavu čistou vodou. Odtékala špinavá. Zašedlá.
"Vy ženský jste hrozný. Ty vaše tajemství! Buď se svěřujete mezi sebou, nebo posíláte intimní dopisy do dámských časopisů. "
Protřepal si mokrou hlavu, cákal všude.
"A nefoukej mě, nikdy se nefoukám.
"Buď ticho, ještě kondicionér a vyfoukám tě, poslouchej mě, buď rád, že ti teď rozkazuju já a ne Val, ta by tě poslala do prdele," kydla mu do vlasů bílou lepkavou tekutinu. "Je to moc osobní, intimní, nemám právo ti to vykecat."
"Tak jsem s ní šukal, no a? Nic jinýho s ní společnýho nemám. Stejně chodí s tím přičmoudlíkem. Vidělas, jak se na ni lepil u toho tancování? To bylo nekoukatelné a nevkusné! Nesnáším navoněný hezounky, který se mažou samoopalovacím krémem, fuj! Poslal bych ho na Gay Pride do Berlína!
Peppeho hlava skončila pod příliš ledovou vodou.
"Aaaaaahh!!!"
"To máš za to, můj bratránek není přičmoudlík, vole!" čapla jej za pačesy a drhla mu hlavu ručníkem. "Prostě je těhotná!!!"
"Co?!" Pepan vyjel jako holka při poprvé. "To si děláš prdel!!!! Tohle na mě, kurva, nezkoušej!!! Tohle není apríl!!!"
"Jo, to fakt není apríl," Dany hledala fén, ale Pepan ji přitáhl za ruku k sobě.
"To není možné, já..."
"Je," odtáhla se, klopila oči. Výčitky.
"Oh, bože," Peppe si promnul obličej a posadil se na zem vedle umyvadla. Hlava se motala. Tohle byl zlý sen. Nemohl zbouchnout nejprotivnější holku Saska!
"Udělej mi kafe."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt