Hostitel (kniha)

7. května 2014 v 19:31 | Schmetti |  Knižní recenze & tipy

Photo: Schmetti
 
Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.

Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.


Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.Tuhle knížku mám doma už hodně dlouho a také jsem ji pěkně dlouho četla. Ne kvůli tomu, že mě nebavila nebo bych četla pomalu, ale jednoduše jsem ji vždycky odložila a nevšimla si jí pár měsíců. Neměla jsem zase takový čas číst kvůli škole a podobně. Hostitel se mnou strávil pěkné chvilky, nejraději vzpomínám na parné léto, kdy jsem se opalovala na balkóně s grepovým a citrńovým pivem, ledovým kafem, pizzou se špenátem, lososem a limetkou na ní a četla :) Jo a abych nezapomněla, byla jsem natřená jakýmsi opalovací krémem s vítažky olivového oleje a citrńu, který mi voněl jako pizza (nevím proč :D) a můj pes to miloval olizovat :D

Hostitele jsem si přála, přišla jsem na něj tak, když jsem si googelovala knihy s mimozemskou tématikou (myslím, že to tak bylo o.O). Narazila jsem na něj na wiki a dozvěděla se, že ho napsala Stephenie Meyerová, která napsala Twilight ságu - tu jsem nikdy nečetla!!! Nějak se mi to vyhnulo a nemám chuť se do toho pouštět, když jsem viděla filmy.

ALE!!! je zajímavé, že když jsem byla někde v půlce čtení Hostitele, šla jsem na něj do kina (zde najdete článek o filmu a mých pocitech), ale neodradilo mě to od toho, abych knížku dočetla. Zajímavé.

Co mě na ní zaujalo? Za prvé to, že se jedná o cosi mimozemského, ač zde nevystupují postavy typických mimozemšťanů různých barev s velkýma očima, ale duší pocházejících z vesmíru. Duše prožily několik životů v hostitelském těle, to znamená, že se mu dostali do mozku a s mozkem se spojily, srostly. Původní člověk nebo jiné hostitelské tělo tímto ztratilo svou mysl a ovládala je mimozemská duše. Duše jsou milé, hodné, neznají špatnosti a chtěli takto zachránit svět od vražd a válek.

K obsahu se nebudu vyjadřovat, v anotaci je naznačeno, oč se jedná, ale mohu říct, že mě příběh dostal a bavil. Skoro všechny postavy jsem si oblíbila. Kniha se četla dobře, je velmi čtivá a pokud je někdo čtecí maniak a zvládne 500 a více stran za den, dokáže ji přelouskat hnedka :D Písmena jsou velká, takže nemusíte používat lupu :D Obálka je lesklá a velmi lákavá, ráda jsem na ni koukala a prostě mě celá knížka lákala vším :)

Rozhodně doporučuji, nudit byste se neměli :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tamias tamias | 8. května 2014 v 17:39 | Reagovat

Já ji přečetla za dva dny bylo by to za den, ale mamka mě donutila jít spát. Celý zbyteklázní jsem ji četla pořád dokola a bylo nebezpečné být v mojí blízkosti, abych do někoho nenarazila. :D

2 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 8. května 2014 v 18:01 | Reagovat

[1]: Tak to jsi dobrá :D Za dva dny bych to nedala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt