Mandlová Madona - Marina Fiorato (Kniha)

25. července 2014 v 22:00 | Schmetti |  Knižní recenze & tipy

Už dlouho se mě tolik nedotkla knížka tolik, jako Mandlová Madona. Její příběh je krásný, vlastně několik příběhů v ní, ale to nejkouzelnější je za tím vším. Když jsem si uvědomila, že malíř Bernardino Luini, o němž kniha je (jeden z hlavních postav), existoval, byla jsem unešená. Po přečtení jsem si hned vyhledala jeho obrazy a uvědomila si, že ho vlastně znám. Bernardino Luini. Tak nádherné italské jméno. Doslova jsem si ho zamilovala. Znáte to, když se zamilujete do nějaké fiktivní postavy z knížky nebo filmu? Pane Bože! Ale Bernardino existoval!! Žil, maloval, skoro každá jeho namalovaná Madona měla stejnou tvář - tajemná rusovláska. Přesně jako Simonetta z knihy. Oblast Lombardie. Mandlové sady, mandlový likér Amaretto. Květy mandlovníku. Andílci. Na téměř každém jeho obrazu najdete spojitost s knihou, sebemenší detaily. Opravdu, všímejte si všech detailů, na obálce knihy je najdete taky. Malá bílá holubička. Všechno :-) Miluju to ❤ Doslova mě ta doba pohltila a já si všechny postavy zamilovala.

Kromě příběhů lásky zde najdete problémy mezi křesťany a židy. Boj o majetek. Pomoc mezi přáteli.

Knížku vřele doporučuju, hodně mi toho dala. Potěší jak milovníky umění, tak může probudit cit k umění v někom, kdo umění neholduje. Tak si tak říkám, že si koupím Amaretto a budu si myslet na to, jak ho někdy Bernardino popíjel a u toho maloval :-)
Ke knížce mě přivedla B-Kay a já jí děkuju :-*


Tady máte oficiální popisek knížky :-)"Bernardino Luini, oblíbený žák
Leonarda da Vinciho, je pozvá do Saronny, aby vyzdobil freskami místní kostel. Jeho oči spočinou na okouzlující mladičké urozené dívce Simonettě di Saronno a rozhodne se namalovat madonu podle ní…
Lombardií na počátku šestnáctého století zmítají neustálé války, v jedné z bitev Simonetta ztratí milovaného
manžela. Když se vzpamatuje ze zármutku z jeho smrti, zjišťuje, že jí navíc hrozí ztráta zadluženého rodového sídla. Křehká kráska se rozhodne bojovat a sehnat peníze za
každou cenu. Třeba tak, že bude stát modelem pro madonu slavnému malíři...
Mezi ní a malířem to od počátku jiskří a vzájemná nevraživost se posléze změní v lásku. Milostné vzplanutí však může v těch bouřlivých časech ohrozit nejen pověst, ale i život obou zamilovaných. Práce na fresce se chýlí ke konci, stejně jako Simonetina příprava nového nápoje z mandlí - pověstného Amaretta di Saronno.
Osudy všech hrdinů tak jako by neustále ovlivňoval mandlový sad u Simonettina sídla, i jeho plody, stejně hořkosladké jako její zakázaná láska."


Zdroj: Kosmas


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 B-kay :) B-kay :) | Web | 26. července 2014 v 0:38 | Reagovat

Zlatíčko, ani nevíš jakou jsi mi udělala radost! :) Na knížkách od Mariny jsem doslova závislá a mám doma všechny 4, které prozatím vyšly. Bernardina jsem si také zamilovala, i když byl vcelku povedené kvítko :D. Byl skvělý! Jsem strašně ráda, že sdílíš můj názor a že tě příběh také tolik okouzlil ❤. Myslím, že se ti budou jistě líbit i ty ostatní, pokud se k nim jednoho dne dostaneš :). Já byla blázen do Tajemství mistra Botticelliho, ale Madona je asi mou největší srdcovkou.

2 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 26. července 2014 v 11:46 | Reagovat

[1]: Možná jsem se blbě vyjádřila :D Ne že jsem do něj jako milenecky zamilovaná, já nevím, jak to vysvětlit :D Je prostě úžasný :D
Určitě si další její knížky seženu, ještě jednou za doporučení! Otevřela jsi mi tím obzor :ú)

3 the omatipoko the omatipoko | 7. února 2015 v 23:14 | Reagovat

Prave ja si myslim ze jsi se dobre vyjadrila , moc peknej clanek knizku jsem cetla taky a je uzasna proste :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt