Madonna v Praze - Mé zážitky (Rebel Heart Tour, 7.11.2015 Prague)

10. listopadu 2015 v 17:10 | Schmetti |  Schmetti´s themes

Nejkrásnější koncert, co jsem zažila!


Madonna přijela do Prahy v rámci svého Rebel Heart Tour a představila nám svou nejnovější desku Rebel Heart. Obdařila nás rovnou dvěma koncerty kvůli velkému zájmu, a tak O2 aréna praskala ve šveh v sobotu 7.11.2015 a v neděli 8.11.2015.


Já koncert navštívila v sobotu. Řeknu vám ještě co nadcházelo před tím. V pátek jsem jela do Prahy do školy, přednáška trvala od odpoledne do večera. Zrušila jsem pár schůzek, abych byla odpočatá na velký den! Na koncertní sobotu! Na sobotu, kdy jsem ráno musela znovu do školy a nebýt prostě grogy. Bylo docela vtipné, že cestou na tramvaj jsme, nechtíc, vyklopili příbuzného z vozíku :-D Nic se mu nestalo, jen jsme se, naštěstí, pouze lekli, pak nám kvůli tomu ujela tramvaj přímo před n

osem, tak jsem se teda tomu aspoň zasmáli :-D


Vystoupili jsme na zastávce u O2 arény a překvapilo mě, že tramvaj nebyla narvaná fanoušky Madonny, avšak přeci jen nás několik vystoupilo a mířilo před O2 arénu, stály desítky kamiónů (mělo jich být 33 a 13 autobus). Madonna si údajně přivezla 500 párů bot a 1000 kostýmů. A opět mě překvapilo, že se nikde nikdo nemačkal ve frontě. No, můj údiv trval pouze chvilku, protože jsme obešli kus arény a lidí jak nakakáno. Naštěstí jsem nemusela čekat a pánové v žlutých vestách mě pustili dříve a já tak s rodinou mohla konečně do haly.


Přišli jsme asi na 7. hodinu a žádná tišší hudba nehrála. Do očí vás okamžitě spatřilo červené plátno s dvěma obrázky Madonny, která drží zakrvácený meč (a asi jej tahá ze svého srdce). Další bomba pro oči bylo světlem červeně rámované pódium ve tvaru kříže, jehož konec zdobilo srdcové mini pódium. Kolem kříže, srdce a velkého pódia se již mačkali stovky lidí. Naše místa se nacházela v sektoru 121, v sekci pro vozíčkáře, pokud vás to zajímá a chcete si to vygoogelit :-D Měli jsme super výhled a těšila jsem se, až "Madanu" uvidím zblízka.


Předskokan byl jakýsi DJ a rapper Něco Snow, jehož hudební styl se mixoval s hip hopem, jazzem... Očekávala jsem příjemnou muziku, bohužel. Chvilkami jsem si musela zacpat uši. Rozveselila mě chvíle, když ho fanoušci začali vypískávat. Vtipné. Postupně se hala zaplňovala a jakmile rappující týpek skončil, hala se znovu rozsvítila a viděli jsme, jak je všude hlava na hlavě. Nikdy jsem neviděla O2 arénu takhle narvanou, možná při mém prvním koncertu, což byla kapela Coldplay v roce 2008. Těsně před tím, než začal Madonny koncert, hrála píseň od Michaela Jacksona a lidé se rozproudili. Tančili!


Musím se přiznat, od malička jsem Madonnu nemusela, hlavně její osobu v mládí. Lezla mi na nervy! Ale od soboty tohle říct nemůžu. Ten fakt, že se vám před očima objeví žijící legenda, to je nepopsatelný pocit. Madonna a Michael Jackson. Dvě legendy, dvě největší hvězdy světa. Jako my máme Lucii Bílou a Karla Gotta, svět má, bohužel už jen, Madonnu.


Na královnu se čekalo asi do tříčtvrtě na deset. Zhasla světla. Platná zaplavili škubavé obrazy a lekavá videa s Madonnou za doprovodu intra. Hudba byla cítit i ve vašem těle. Všechno vybrovalo. Kdesi odněkud se na pódiu vynořili jakési starodávní bojovníci s velkými kříži v rukách a konečně přišla ona. Madonna!


Silným zážitkem se mi všechno slilo do jakéhosi mixu a já z něj budu vytahovat různé poznatky.


Jako první song zazněla skladba Iconic, píseň, na kterou jsem si na albu musela celkem zvykat, ale její kouzlo jsem našla. Vlastně tu písničku miluju! Po pódiu se pohybovali bojovníci s kříži a Madonna s nimi. Jestli vás zajímá, jaké songy následovaly potom, tak vás zklamu. Opravdu se mi vypařilo z hlavy, co bylo po sobě. Mám to tak u každého koncertu. Abych to věděla, musela bych sedět jako novináři a vše si zapisovat. Každopádně vím, jak mě ohromila Madonny hra na kytary. Válela to na elektrické krásce a u toho vypadala krásně a sexy. Pak přišel šok, když Madana vyšplhala po tyči a nahoře se točila. Chápete? V jejím věku? Tohle nedokážou ani mladé holky! Myslím, že tohle číslo bylo u písně, kde jeptišky tancovali také u tyčí :-D a pak se Madonna modlila na kolenou vedle faráře, zatímco vzadu (vlastně vepředu na pódiu) se odehrávala Poslední večeře Ježíše Krista. Epické.


Další silný, nejsilnější, zážitek byl při staré písní La Isla Bonita. Miluji Španělsko, jejich kulturu, latinskoamerické tance. Madonna měla na sobě tradiční španělský oděv tanečnic a společně se svými tanečníky vytvořila dokonalou španělskou atmosféru. Ta krása mě tak dojala, že jsem začala brečet. Utírala jsem si slzy a sledovala tu nádheru, kterou nám všichni předváděli. V jednu chvíli se odehrála hra, jakoby, toreadora (Madonna) s býky (tanečníci).


Další ze zážitků bylo, když se ze stropu sneslo vysoké schodiště, na než, samozřejmě, zpívala a hrála tak další příběh s tanečníkem, jakožto svým milencem, jehož potom strčila dolů a on spadl do díry v pódiu kamsi do měkkého v zákulisí.


Během chvilek, když se naše popová královna převlékala, tanečníci nás nenechali, abychom se nudili. Nebyli to pouze tanečníci, ale chlapi jako z gumy, skoro hadí muži. Svůj talent předvedli při songu Illuminati, kdy z pódiového kříži trčely několikametrové ohebné tyče, na jejichž vrcholky kluci vylezli a začali se kývat sem tam nad fanoušky a nad pódium. Bez jištění. Pokaždé si pouze přehodili nohy, aby udrželi rovnováhu. Dokonce ze země sebrali jakousi slečnu, asi tanečnici, nestihla jsem zaregistrovat, a vyhoupli si ji nahoru. Takže jsou také artisti.


Celá show byla dokonalá. Každou píseň doprovázela scéna s příběhem. Skutečně propracované, detailně. Už na začátku, když se rozsvítila pouze světla, člověk viděl rozdíl mezi Madonny koncertem a koncertem všech ostatních. Vím, že moje vyprávění zní dost zmateně, ale stále jsem omámená. Nikdy jsem neviděl tak dokonalou show. Madonna je krásná, malinká, drobná. Řekla bych, že roztomilá. Jestli někdo říká, že neumí zpívat, tak to je sra*ka. Madonna zpívat umí! Její hlas je jako ptáčka. Vyzpívala vysoké tóny, nízké, u všeho tančila, a když zpívala např. jednu známou francouzskou píseň, nevím název :D, seděla sama na, do výšky, vysunutém kole k s kytarou zpívala tak kouzelně... Navíc k lidem byla strašně milá, podávala jim ruce, povídala si. Říkala, že je ráda zpátky v Praze a že se jí tu moc líbí. Jí i jejímu teamu lidí. Navíc... Madonna chce bydlet v Praze! Říkala to. Tak možná si tu někdy někde koupí dům nebo byt :-D


Já Madonnu nikdy nějak extra nemusela, spíš mi strašně vadila, hlavně její mladá podoba. Postupem času mi byla sympatičtější jako člověk, tak i hudbou. Její nové album Rebel Heart je parádní celé! Díky tomuto koncertu ji miluji a uznávám ještě víc. Je to žijící legenda. Člověk by si to měl uvědomit a být šťastný za to, že má to štěstí a příležitost ji vidět a slyšet. Tak ráda bych viděla naživo Michaela Jacksona, Queen s Freddiem, Beatles atd. Bohužel. A pak, když vám dojde, že vidíte Madonnu, jste prostě rádi. Byl to nejlepší koncert, co jsem viděla! A nejsem jediná, kdo to říká. Kamarád říkal totéž a mnoho dalších lidí. Když Madonna skončila, opět se rozezněl Michael Jackson a lidé tančili. Nádherný okamžik. Nevím, proč si Madonna vybrala právě Jacksona, ale řekla bych, jako úctu k němu, protože je dva nikdo nikdy nepřekoná.


Přemýšlím a snažím se si vybavit, co všechno jsem vám chtěla napsat. Ale jaksi mi došla slova. Doufám, že jsem napsala vše nejdůležitější a ten zbytek se mi vybaví potom :-D Koncert skončil o půlnoci a do postele jsem se dostala asi ve dvě ráno, jenže mám pocit, že mi ve spánku hrály v hlavě písničky Madonny :-D


Přidávám fotky a také videa, která natáčela mamka na svůj mobil. Kvalita obrazu stojí za prd, ale zvuk je, řekla bych, dost dobrý :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paulin Schildie Paulin Schildie | 10. listopadu 2015 v 17:50 | Reagovat

Madonna chce bydlet v Praze. :D V jiný zemi zas řekne, že chce bydlet v jejich hlavním městě. :D VIPky jsou holt vlezdoprdelky... Jinak hezký článek.

2 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 18:10 | Reagovat

[1]: Podle instagramu byla víc nadšená jak z německého Kolína, například. Takže kdo ví :D

3 the_omatipoko the_omatipoko | 10. listopadu 2015 v 21:54 | Reagovat

Ach ty videa!! já jsme nikdy nebyla na tak velkým koncertě, musím někdy jít ! muselo to být fakt super! Madonna je ve skvělé kondici na to že á 'tolik' let! *nothing depends on the age*

4 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 11. listopadu 2015 v 9:54 | Reagovat

[3]: doesn't matter babe yeah

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt