Sněží, sněží... - Mauren Johnson, John Green, Lauren Myracle (Kniha - Recenze)

6. února 2016 v 10:25 | Schmetti |  Knižní recenze & tipy

Sváteční romance "Sněží, sněží..." od tří spisovatelů Maureen Johnson, Johna Greena a Lauren Myracle vypráví tři příběhy, kdy se kvůli největší sněhové vánici za posledních padesát let událo několik střípků problémů, nedorozumění, překvapení, radosti a lásky, které se proměnily ve vánoční zázrak.

O této knížce jsem se dozvěděla, myslím, někdy na podzim, a to na Facebooku Johna Greena. Jako jeho fanynka jsem si v hlavě hnedka řekla, že tu knížku musím mít a že obálka vypadá krásně, vyzařuje z ní zimní atmosféra a prostě... Ah! :-D Potom jsem s rodiči narazila na knihkupectví v nějakém obchoďáku, už nevím kdy a název, ale okamžitě na kraji byla vystavena tahle knížka a já tak nenápadně prohlásila, že by se mi líbila, když budu mít ty narozeniny a budou Vánoce... :-D No, jak víte, knížku jsem dostala pod stromeček a díky tomu teď píšu tento článek. Děkuji :-)

Kniha obsahuje tři příběhy, každý z nich je napsaný jedním ze spisovatelů.První povídka Zasněžený expres od Maureen Johnson je o dívce jménem Jubilee, která měla trávit večer se svým přítelem u jeho rodiny. Její rodiče jsou blázni do jakési miniaturní vesničky, kterou staví u sebe doma. Zrovna teď se začne prodávat limitováný kousek a oni to nemůžou propásnout, proto odjedou čekat do fronty. Hlavní hrdinka zatím čeká doma, chystá se k příteli, jenže se vše zkomplikuje silným sněžením, které je největší za posledních padesát let. Rodiče se dostanou do problémů a Jubilee musí zrušit plány se svou láskou a vydat se vlakem na Floridu za svými prarodiči.

Druhý příběh Vánoční zázrak od Johna Greena, je o sympatickém klukovi Tobinovi a jeho přátelích, mezi nimiž mají kamarádku Vévodu, kterou nikdo z nich nepovažuje za holku, což jí vadí. Všichni tráví vánoční atmosféru v klidu u televize, když v tom, v té obrovské vánici, která se vytvořila, zavolá kamarád z bufetu, ať okamžitě přijedou, protože se u nich v práci nachází super, sexy roztleskávačky. Pozval několik kluků z okolí a ta parta, která přijde jako první, může jako jediná vstoupit dovnitř.

Třetí povídka Archanděl prasátek od Lauren Myracle se zabývá slečnou Addie, která pracuje ve Starbucks. Addie si zoufale myslí, že se s ní rozešel přítel. Pohádali se, měli problémy, nebere jí telefon a nepřišel na domluvenou schůzku. Její dvě nejbližší kamarádky mají dost toho, jak se neustále lituje a zaobírá se jen sama sebou. Proto jí jedna z nich záda úkol, který musí splnit a který je pro jejich kamarádku velmi důležitý. Musí vyzvednout mini prasátko ze zverimexu.

To byly ve zkratce lákadla na tři příběhy, které se na konci spojí v jeden. Vzhledem k jejich krátké délce a propletení jsem nemohla napsat něco víc.

Text se četl velmi dobře, krásně čtivý, písmenka vám utíkají, aniž si to uvědomujete. Čtete, čtete, no a najednou jste na konci povídky a těšíte se na další, ale zároveň vám je líto, že jsou jenom tři. Mně osobně se nejvíc líbila první a druhá povídka, co se týče přiběhu a postav. Třetí byla slabší, hlavní hrdinka mi lezla na nervy. Ve stylu psaní se ale přikláním k Johnu Greenovi, opět. Mám ráda způsob, jakým příběhy utváří a je v tom poznat, že to píše chlap. Young Adultovky od muže jsou prostě top :-D

Sněží, sněží by si měli přečíst ti, kteří hledají něco lehkého, co je odreaguje a u čeho si odpočinou, nebudou muset namáhat mozek nad složitými větami a zapeklitým příběhem. Věkově bych knihu doporučila dospívajícím a mladým dospělým (samozřejmě, když se jedná o YA), nevím, jak by taková knížka bavila třeba naše rodiče nebo babičky :-D Možná by se ale usmívali a vzpomínali na své zážitky.

Chválím vzhled knížky, přebal je nádherný v šedo stříbrné barvě s bílými vločkami, které jsou vystouplé a třpytkaté. Vnitřek knihy, její listy, také zdobí sněhové vločky, což vám stále navozuje zimní atmosféru :-)

Zde přikládám fotky, omluvte kvalitu, bylo špatné světlo a fotím mobilem, jako vždy :-)
Oficiální info:

Originální název: Let it snow
Žánr: Pro děti a mládež, Příběhy
Rok vydání: 2015, 1. vydání originálu: 2008
Počet stran: 264
Nakladatelství: Yoli
Vazba knihy: vázáná
ISBN:978-80-242-4881-3

Ráda bych dala více hvězdiček, ale třetí příběh to trochu pokazil.

Hodnocení: 3* z 5

autor recenze: Schmetti @blumensprache.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 6. února 2016 v 10:50 | Reagovat

Nejvíc se mi líbila ta poslední povídka :)

2 B-kay :) B-kay :) | Web | 6. února 2016 v 21:07 | Reagovat

Původně jsem téhle knížce nevěnovala pozornost, od Greena mám přečtenou pouze Hvězdy nám nepřály a nějak jsem neplánovala nic dalšího, ale musím se přiznat, že mě tvá recenze potěšila :). Vypadá to hezky, obal je překrásný, takže možná nakonec změním názor a pustím se do zasněžených povídek i já :)

3 báři báři | Web | 7. února 2016 v 15:42 | Reagovat

Já se nemůžu dočkat, až se k ní dostanu! Když už jsem ji konečně sehnala... :D Jenže mám teď rozečtenou jinou. A pak mě čeká řada dalších a já prostě nevím, po které dřív sáhnout. :D Možná si přece jenom udělám pauzu od Kinga a i HP, kterého zase čtu, a pustím se do Greena. Naštěstí mě už čeká poslední zkouška, takže už s napětím hledím na ten stoh knih, do kterých se hodlám pustit. Minimálně týden nevylezu, než doženu absťák! :D

4 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 8. února 2016 v 10:50 | Reagovat

[1]: No vidíš, někomu se naopak líbila ta třetí :D

[2]: No, dost lidí Greena nemusí, ale někdy se mi zdá, že je to jako s Bieberem a podobně :D Teď se nesnáší Green, protože je to trapný ho mít rád :D Což neříkám, že jsi ty :) Ale zkus od něj třeba Hledání Aljašky, to je moc pěkný, taky jsem sem o té knížce psala :) A Sněží zkus taky, miluješ sníh, zimu, myslím, že se ti to bude zamlouvat :)

[3]: Aaahm tak se pusť nejdřív do téhle, tu budeš mít slupnutou za chviličku! :D

5 the_omatipoko the_omatipoko | 8. února 2016 v 21:35 | Reagovat

jediná kniha kterou nemám od greena přečtenou ale už se mi nechce do toho jít protože mám jarní náladu as fuck, dneska jsem byla pro tulipíny do kuchyně na stůl :-D

6 báři báři | Web | 9. února 2016 v 14:03 | Reagovat

[4]: A zase budu chtít mít amnézii? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Blumensprache.blog.cz • Design by: Schmetti / Pic by: SiviaKontakt